Choď na obsah Choď na menu

7. 2. 2012

Štvrté kolo IV. ligy v Martine 29.1.2012

Na ďalšie kolo ligy, ktoré sa hralo u nás na domácej pôde haly Kyklopu znova pricestovali obidve Ilavy A a B.

Celkovo naši zhodne rozdrvili Ilavu A výsledkami 8:0 (KBC B) a 7:1 (KBC C) a podľahli  Ilave B. KBC C jednoznačne 0:8. B-čko malo šancu na víťazstvo podstatne väčšiu. Už po prvej dvojhre Mareka Horníka, ktorý sa vypol k výbornému výkonu a tesne (22,20) porazil Šurku a po jednoznačnom výsledku Víťu proti Tekeľovi (15,15) som veril, že tentokrát svitá na tesné víťazstvo, alebo aspoň na remízu. Vlado Čillo napriek veľkej snahe je skôr dvojhrovým hráčom a štvorhra je osobitná disciplína kde víťazí dvojica synergickým efektom svojich schopností a možností. Určite tak tesná prehra s Ivom po boku, s párom Tanečka, Ando (-17,17,-19) mrzí dvojnásobne asi tak ako potešila tesná výhra prvej štvorhry Mareka s Viťom proti páru Šurka-Karásek. A to nie je slabý súper. Konečný účet 3:5 v prospech Ilavy B mohol kľudne byť opačne.

Šlágrom štvrtého kola však znova bolo stretnutie našich s našimi, teda Kyklop BC B a Kyklop BC C. Marek neváhal postaviť do prvej dvojhry Mira Marušku, ktorý nestačil na dobre rozbehnutého a srdnato naladeného po tesnej prehre so Šurkom Joža Letricha. A ten mu šancu nedal (8,14). Víťo s profesorským prehľadom (11,11) vyprevadil Rada Plášila, ktorý zjavne nepodal svoj najlepší výkon.

Rozhodne osobitný odstavec si zaslúži duel dvoch "Č". Čillo versus Červeň na tretej dvojhre. So slovami "dnes mám šťastie" Vlado odchádzal z prvého setu, ktorý vyhral tak ako povedal (23:21). To ešte s kľudom angličana netušil čo ho čaká. To psychické inferno, ktoré prežíval keď mal v druhom sete na konte 19 a viedol o štyri body a zrazu bolo 19:19, bolo viditeľné i počuteľné na hony. Ten ďalší bod bol výsledkom hry nervov a získal ho ten, ktorý udržal nervy na uzde. Cez sieť preletelo asi 10 košíkov. Martin sa dvakrát vyhol lákavému, ale riskantnému sklepnutiu košíka na sieti a posunul šancu pokaziť na druhú stranu kurtu neriskantným úderom. Jeho trpezlivosť bola odmenená, nie len tým rozhodujúcim košíkom, ale víťazstvom v sete a nakoniec i celkovým víťazstvom v zápase (-21,19,17). V treťom sete po tak náročnej koncovke druhého setu sa Vlado Čillo už nespamätal a kládol len chaotický odpor, na rozdiel od Maťa, ktorý stabilizoval psychiku, dodržiaval taktické pokyny (dúfam, že mi to Vlado niekedy odpustí...) a postupne viedol zápas k úspešnému koncu.

Stretnutie "našich" s "našimi" skončilo tesným víťazstvom 5:3 KBC B, kde rozhodujúcu úlohu zohrali skúsenosti hráčov B-čka  vo štvorhrách a mixe.

Hodnotné zápasy boli určite všetky, vyzdvihnem zopár, ktoré zaujali najviac a to nie len kôli výsledku: Horník-Šurka, IlavaB (22,20), Červeň-Kľačko, IlavaA (17,12), Letrich-Hrnčár, Ilava A (15,15), Veselovský,Košík-Hrnčár,Kadlíček, IlavaA (18,-20,19), Plášilová-Janečková, IlavaA (11,-11,17), Letrich-Šurka, IlavaB (-18,-20), Turanská-Šlapková, IlavaB (19,-9,-15), Horník,Šišlák-Šurka,Karásek IlavaB (19,-17,19) a rozhodne dominanta patrí zápasu "Č" vs "Č".

Všetkým gratulujem k pekným výsledkom i bodovému zisku.