Choď na obsah Choď na menu

30. 4. 2012

Šieste kolo IV. ligy v Martine 22.4.2012

Keďže záverečné kolo IV. Ligy skupiny Sever sa hralo v Martine, bolo to cítiť aj na účasti hráčov našich družstiev. Škoda, že v minulom kole práve týchto súperov vynechalo naše "C" svojou organizačnou chybou. Rozhodne by v konečnej tabuľke bolo o dve priečky vyššie.

Obidve naše družstvá si zmerali sily s CEVOu E a M-Športom Trenčín. Protagonisti sobotného "literbalu" z CEVY sa dušovali ako dajú Martinu na "banjo". Najmä Matz s Kozákom. Mišo Matz toho moc ovplyvniť nemohol a Maťo Kozák po ťažkej dietnej chybe sa v prvom zápase rozhodne nespamätal. Víťo mu vykúzlil pekné prvočíslo v druhom sete a bolo vymaľované. Podobne vyzerala aj štvorhra Mareka s Víťom proti Šidlovi s Galusekom. Marek na jednotke sa proti Šidlovi vypol k výbornému výkonu a chýbalo mu málo aby sa hral tretí set. Keby Marek vedel čo na Šidla zafunguje v zápase Śidla s Jožom Letrichom, vyrazil by mu zuby hneď. A keď Vlado Čillo pochopil, že pokaziť, toto obojstranné právo, je lepšie prenechať súperovi a dorazil Galuseka a Ivo s Ohurom v pohode vyprevadili z kurtu Kozáka s Matzom, bol osud trenčianskej výhry spečatený. Svetielko nádeje aspoň na remízu im v impozantnou výkone Ivo s Katkou Zakopalovou rýchlo zhasli a týmto uzavreli účet na 5:3.

Naše "C" zatiaľ plienilo v radoch M-Športu. Jožo hral zodpovedne, nesnažil sa urobiť do Dužeka za každú cenu dieru a vcelku variabilnou hrou držal zápas pod kontrolou. Podobne vyspelý výkon podal aj Maťo Červeň, keď na môj vkus až málo smečoval, ale možno len trénoval trpezlivosť. Jedine Radovi ušiel úvod stretnutia. Chytil sa až v druhom sete, ale v koncovke sa šťastena k nemu obrátila zadkom. Rozhodne grandiózny výkon predviedla Katka Turanská, a to nie len vo dvojhre, kde síce tesne prehrala, ale súperke nedarovala ani bod, ale hlavne vo štvorhre s Mirkou Kríčkovou proti páru Dužeková-Kraus. Záver zápasu sledovala celá hala a domáce prostredie hnalo našu dvojicu vpred. Dievčatá sa zaťali, podržali jedna druhú v ťažký moment a víťazným bodom si vyslúžili "standing ovation".  Záver patril zase reči prvočísel v tvári mixu Mira Košíka a Mirky Kríčkovej proti dvojici Sedláček-Kraus. Celkový výsledok 5:3 v prospech nášho "C". Možno, keby sa Miro Burica trochu pohral so zostavou mohol byť aj iný, ale zahrali si všetci a úlohu splnili na jednotku.

Nasledovala "zámena manželiek" a prišlo rozuzlenie. Naše "B"-čko jednoznačne sfúklo M-Šport 7:1, kde rozhodne za zmienku stojí perfektný výkon Katky Zakopalovej s Jankou Plášilovou vo štvorhre. Katka nekompromisne zaujala pozíciu mixového spoluhráča a zhostila sa tejto náročnej úlohy perfektne. Marekove "heeej?" na oznámenie o vyhratom zápase dostatočne vyjadrovalo prekvapivosť výsledku. Ostatné zápasy pripomínali skôr povinné prostné aj keď s rôznou formou prejavu. Kým Víťo sa na kurte so Sedláčkom zjavne nudil, Marek si s Dužekom veselo naťahoval pôžitok do tretieho setu a pre istotu až do stavu 23:21, podobne ako Vlado Čillo, ktorý sa celý čas pokúšal Hliničana naučiť správne počítať, až strácal pointu svojej prítomnosti na kurte. Našťastie ju ale nestratil a doviedol nervózny zápas do víťazného konca.

Na výsledku 4:4 nášho "C"-čka sa podpísala jedna skutočnosť a nebola ňou rozhodne rana vlastnou raketou do rezákov Maťa Šidla v zápase s Jožom a ani čiastočné vytriezvenie Maťa Kozáka. Šidlo na Jozefa proste nestačil a tá rana ho asi len utvrdila v tom, že niečo nerobí dobre. Maťo Červeň zase hral veľmi dobre, ba v niektorých momentoch až tak dobre, že ho Kozák odmenil uznanlivým "k...", ale Maťo Kozák ho proste rozleptal svojou žoviálnosťou, pre Martina až poburujúcou ležérnosťou, hraničiacou s ľahostajnosťou. Na toto náš Martin pripravený nebol. Nebola ňou ani zdrvujúca dráma druhej štvorhry Košík-Burica versus Matz, Kozák, ktorú nakoniec naši prehrali v treťom sete na 23, ba ani trojsetový boj Katky s Maťou Knappovou vo dvojhre. Tak čo bola tá skutočnosť. To, že Miro Burica nepoznal s kým ide mať tú česť v družstve CEVY E a tým, že na tréningy nechodí vôbec. Ťažko sa mu orientuje vo výkonnosti hráčov, v spôsobe hry, vhodnosti kombinovania do párových disciplín. To nie je výtka. Ten zápas sa dal vyhrať aj s touto zostavou a koniec koncov veď to nie je olympiáda.

Rozhodne posledné kolo IV. Ligy stálo zato. A ako vyzerá tabuľka po poslednom kole. Splnil sa mi tip na víťaza v komentári k prvému kolu. Lúdikove deti z BK MI na prvom mieste. Naše KBC "B" skončilo na štvrtom mieste s 15 bodmi za Sokolom Ilava B a KBC "C" na siedmom mieste so siedmimi bodmi.

Všetkým gratulujem a fotky sú v galérii.