Choď na obsah Choď na menu

30. 11. 2012

Druhé kolo III.ligy v Martine 24.11.2012

Na domácej pôde nas čakala zatiaľ neprehravšia Ceva C, Ceva D a hlavne extrémne posilnené Piešťany z radov juniorov. Pri účasti Vlada a Janka sa mi zostavy, hlavne do párových disciplín robili podstatne lepšie ako minule. Tam, kde som cítil, že máme výkonovú rezervu, som dal priestor nováčikom.

S Piešťanami sme zahájili deň a pri absencii Hornáka sa na jednotke predstavil mladý Urminský, ktorý Majovi v dvoch setoch ukazoval akou to školou do svojich 15tin prešiel. Pekný zápas, ale Majo v ňom ťahal za kratší koniec. Paťo mal Brežného na lopate, ale v dramatickej koncovke tretieho setu sa mu šťastena otočila "zadkom". Škoda krásny a hodnotný zápas a Paťo si zaslúžil vyhrať ho. "Aďa to bude mať ťažké", povedal Ondro Milec na začiatku jej zápasu s Bieleschovou, bývalou jeho spoluhráčkou v mixe. Mala, keď je ušiel druhý set  na 13. V treťom sete ale zaťala zuby a pery tak, ako to vie len ona a 10 bolo číslo na pasívnej strane tretieho setu bývalej majsterky. Ušla nám prvá štvorhra, kde na 23 v treťom sete podľahol Majo s Vladom dvojici Urminský-Ručka, a hodne nám ušiel mix, ktorý som považoval za ľahkú korisť, nakoľko Bieleschová v ňom nastúpiť už nemohla. Možno som ja ten zápas podcenil, ale veril som, že pri pozitívnom priebehu hry Martin udrží nervy na uzde. Neudržal. A tak naše skúsené dievčatá Aďa s Rikou vo štvrohre mohli, nenechajúc nič na náhodu, už len uzavreť účet na remízu 4:4.

V povinnej jazde s Cevou D nefigurovali Janko s Majom a Paťo nastúpil iba do 1. dvojhry (pre istotu). Priestor dostali nováčikovia. Skúsenejši to istili z párových disciplín. Jozef si poradil s problémovým Mertanom (21:17,21:18) výborne a Saška odohrala s Imrichovou (21:15,21:18) s výkonovou rezervou a vo vylepšenej nálade spolu s Rikou "sundali" Imrichovú s Jurgovou v ŽŠ. Martin proti Dunčkovi po vyhratom prvom sete predviedol to, čo vie asi iba on. Druhý set prehral na 8 v psychickom kolapse, z ktorého sa už nespamätal, nie len do konca svojho zápasu, ktorý prehral v treťom sete na 18, ale trúfam si tvrdiť, že ani do konca celého stretnutia, čo sa výrazne prejavilo v prvej štvorhre po Majovom boku. Moško-Jurgová v princípe nie sú súperi nášmu páru Štilec-Beratšová a to cítili aj Majo s Aďou. Prehrali prvý set len tak zahrmelo. Potom si vstúpili do seba, dali si jasné taktické pokyny, včítane limitu košíkov pre súpera a výsledkom bol rýchly set 21:2 (limit neprekročili). Tretí set už v kľude kontrolovali udržiavaním dostatočného odstupu na 6-8 košíkov. Konečný účet 6:2 je splnením úlohy favorita, ale ukazuje aj niečo iné. Povieme si na tréningu...

Na súpiske pre stretnutie s Cevou C som neexperimentoval. Nováčikov som vynechal a postavil som jednu z našich najsilnejšich variant zostáv z minulosti, akurát Miška Sedláčka v páre s Paťom zastúpil Jozef a napriek prehre s párom Piovarči-Klimo, myslím že vcelku úspešne. Väčšina zápasov mala až nečakane jednoznačný priebeh. Majo konečne Piovarčimu ukázal v čom je rozdiel medzi ním a ním. Po tej prehratej štvorhre s Maťom vôbec nebol zhovievavý k Jurajovým šedinám a sústredenou hrou na výsledok taký aj dosiahol (21:13, 21:7). Čo predvádzal Paťo proti Minárikovi si rozhodne zaslúži absolutórium 25:23, 20:22 (prehrával už 12:18) a v treťom sete 21:12. Minárik na Paťa bude dlho spomínať. Janko si nerozťahoval pôžitok a rýchlo v dvoch setoch sa vysporiadal s Klimom a neriskoval tak stratu teplej vody. Rika v dvojhre proti Bibelovej hrala tak dobre, že keď ani Bibelovej osvedčená taktika ostreľovania Rikinho backhendu z minulosti neviedla k úspechu bola Bibelová po druhý krát v dueli s Rikou v slzách. Práve mix Štilec-Beratšová vs Rosina-Pokorná ukázal, že taktika nie je o kráse hry, a aj keď sa Rosina vyhováral na pizzu a neviem na čo ešte, on bol tým slabým herným článkom v tandeme a pri jeho kazivosti (80%) vynechanie skvelej Pokornej z hry bolo jasným taktickým rozhodnutím, dodržanie ktorého viedlo k výsledku na 11 v treťom sete. Štvorhra dievčat. Súper Bibelova-Pokorná. Pri pohľade na hru našich dievčat som sa utvrdil, že v súčasnosti máme najlepšie hrajúce hráčky v tretej lige. Na výsledok 7:1 Ceva C len tak ľahko nezabudne a kľudne to mohlo byť aj 8:0. Všetkým gratulujem.

Po druhom kole je tak Kyklop A na treťom mieste v tabuľke so ziskom 8 bodov za Spojmi C a BK MI B.

Jedna poznámka k taktike. Snaha vyniknúť za každú cenu je jeden z prvých netaktických momentov...